1. Liczbę deputowanych określa ustawa; nie może być ona niższa niż 200 ani wyższa niż 300.
2. Deputowani reprezentują Naród.
3. Deputowani są wybierani w głosowaniu bezpośrednim, powszechnym i tajnym przez obywateli mających prawo głosowania, na zasadach określonych w ustawie. Ustawa może ograniczyć prawo głosowania jedynie wobec tych osób, które nie osiągnęły wymaganego wieku, są niezdolne do czynności cywilnych lub zostały skazane prawomocnym wyrokiem za określone przestępstwa.
4. Wybory parlamentarne odbywają jednocześnie na terytorium całego kraju. Ustawa uchwalona większością 2/3 głosów ogólnej liczby deputowanych może określić zasady korzystania z prawa głosowania przez wyborców, którzy znajdują się poza granicami kraju. Dla tych wyborców zasada jednoczesnego przeprowadzania wyborów nie stoi na przeszkodzie korzystaniu z prawa głosowania korespondencyjnego lub za pomocą innego środka, jeżeli liczenie głosów i ogłoszenie wyników mają miejsce w tym samym czasie, co na terytorium całego kraju.
5. Korzystanie z prawa głosowania jest obowiązkowe.
Artykuł 52
Swobodne i rzetelne wyrażanie woli ludu jako wyraz suwerenności ludowej jest gwarantowane przez wszystkich urzędników Republiki, którzy w każdych okolicznościach, obowiązani są je zapewnić. Ustawa określa sankcje karne za naruszenie tego postanowienia.
Artykuł 53
1. Deputowani są wybierani na 4 kolejne lata licząc od dnia wyborów powszechnych. Z upływem kadencji, na mocy dekretu prezydenckiego kontrasygnowanego przez Radę Ministrów, zarządzane są powszechne wybory parlamentarne, które powinny się odbyć w ciągu 30 dni, oraz zwołanie nowej Izby Deputowanych na sesję zwyczajną w ciągu 30 dni od dnia wyborów.
2. Mandat deputowanego, który wygasa w ciągu ostatniego roku kadencji nie podlega obsadzeniu w drodze wyborów uzupełniających, jak wymaga ustawa, dopóki liczba nieobsadzonych mandatów nie przekroczy 1/5 ogólnej liczby deputowanych.
3. W razie wojny kadencja Izby Deputowanych ulega przedłużeniu aż do jej zakończenia. Jeżeli Izba Deputowanych została rozwiązana, wybory parlamentarne zawiesza się do zakończenia wojny, a rozwiązana Izba Deputowanych jest zwoływana z mocy prawa.
1. System wyborczy i okręgi wyborcze określa ustawa, która wchodzi w życie od drugich bezpośrednio następujących wyborów, chyba że na mocy specjalnego postanowienia przyjętego większością 2/3 głosów ogólnej liczby deputowanych, przewidziane zostaje jej wejście w życie bezzwłocznie po pierwszych bezpośrednio następujących wyborach.
2. Liczba deputowanych przypadających na każdy okręg wyborczy jest ustalana na mocy dekretu prezydenckiego na podstawie urzędowej liczby ludności okręgu wynikającej, według ostatniego spisu, z liczby osób wpisanych do miejskich rejestrów, na zasadach określonych w ustawie. Wyniki spisu uważa się za opublikowane na podstawie danych właściwego urzędu po upływie roku od ostatniego dnia spisu.
3. Część Izby Deputowanych, jednak nie większa niż 1/20 ogólnej liczby deputowanych, może być wybrana na terytorium całego kraju, proporcjonalnie do ogólnej siły wyborczej każdej partii w kraju, na zasadach określonych w ustawie.