Część czwarta
POSTANOWIENIA SZCZEGÓLNE, KOŃCOWE I PRZEJŚCIOWE

Dział B

O REWIZJI  KONSTYTUCJI


Artykuł 110

1. Postanowienia Konstytucji, z wyjątkiem tych, które określają podstawy i formę ustroju jako republiki parlamentarnej, oraz z wyjątkiem postanowień art. 2 ust. 1, art. 4 ust. 1, 4,i 7, art. 5 ust. 1 i 3, art. 13 ust. 1 i art. 26, są poddawane rewizji.
2. Konieczność rewizji Konstytucji jest stwierdzona decyzją Izby Deputowanych, przyjętą, na wniosek co najmniej 50 deputowanych, większością trzech piątych ogólnej liczby członków Izby, w dwóch oddzielnych głosowaniach następujących po sobie w odstępie czasu przynajmniej 1 miesiąca. Decyzja ta  określa wyraźnie postanowienia, które podlegają rewizji.
3. Rewizję uznaje się za przyjętą, jeżeli następna Izba Deputowanych opowie się za nią w trakcie swej pierwszej sesji bezwzględną większością ogólnej liczby swych członków.
4. Jeżeli projekt rewizji Konstytucji uzyska większość ogólnej liczby deputowanych, ale nie uzyska jednak większości trzech piątych członków, jak przewiduje ust. 2 niniejszego artykułu, Izba Deputowanych pochodząca z nowych wyborów może podczas swej pierwszej sesji zadecydować o zmianie; decyzja ta powinna być przyjęta większością trzech piątych ogólnej liczby jej członków.
5. Każda rewizja postanowień Konstytucji, która została uchwalona jest ogłaszana w dzienniku urzędowym w ciągu 10 dni od dnia głosowania w Izbie Deputowanych i wchodzi w życie wprowadzona specjalną rezolucją Izby.
6. Żadna rewizja Konstytucji nie jest dozwolona przed upływem 5 lat od dokonania poprzedniej zmiany.