Z wnioskiem w sprawie zmiany lub uzupełnienia Konstytucji Republiki Litewskiej może wystąpić do Sejmu grupa członków Sejmu licząca co najmniej 1/4 ogólnej liczby członków Sejmu lub co najmniej 300000 wyborców.
W okresie trwania stanu wojennego lub stanu wyjątkowego Konstytucja nie może być zmieniana.
Art. 1 Konstytucji, który stanowi, że "Państwo Litewskie jest niepodległą republiką demokratyczną" może być zmieniony tylko w drodze referendum, jeżeli za zmianą opowie się co najmniej 3/4 obywateli Litwy mających prawo wyborcze.
W drodze referendum mogą być zmienione postanowienia rozdziału I "Państwo Litewskie" i rozdziału XIV "Zmiana Konstytucji".
Poprawki do innych rozdziałów Konstytucji muszą być rozpatrywane i dwukrotnie poddawane pod głosowanie w Sejmie. Przerwa między głosowaniami nie może być krótsza niż 3 miesiące. Projekt ustawy o zmianie Konstytucji uważa się za przyjęty, jeżeli w każdym głosowaniu głosowało za nim co najmniej 2/3 ogólnej liczby członków Sejmu.
Nieprzyjęta przez Sejm poprawka do Konstytucji może być ponownie wniesiona nie wcześniej, niż po upływie roku.
Uchwaloną ustawę o zmianie Konstytucji podpisuje Prezydent Republiki, i nie później niż w ciągu 5 dni, zarządza oficjalną publikację.
Jeżeli we wskazanym terminie Prezydent Republiki nie podpisze i nie zarządzi opublikowania takiej ustawy, zaczyna ona obowiązywać z chwilą podpisania i oficjalnego opublikowania jej przez Przewodniczącego Sejmu.
Ustawa o zmianie Konstytucji wchodzi w życie nie wcześniej niż po upływie miesiąca od dnia jej uchwalenia.