Rozdział 13
O MATERIAŁACH DRUKOWANYCH ZA GRANICĄ
§ 11
Do materiałów, które są drukowane poza Królestwem i które tam zostały wydane, o ile nic innego nie zostało powiedziane poniżej, stosuje się w odpowiednich częściach postanowienia rozdz. 1,3,6,7, §§ 1-2,5-7 i 10-12 rozdz. 8, jak również rozdz. 9-12.
1. Treść ustalona ustawą nr 1470 z 1991 r.
§ 21
Materiał wydrukowany poza Królestwem uznaje się za wydany w kraju, o ile został w trybie określonym § 6 rozdz. 1 przekazany do rozpowszechnienia na obsza
rze Królestwa.1. Treść znowelizowana ustawą nr 1470 z 1991 r.
§ 31
Jeżeli pismo periodyczne wydrukowane poza Królestwem zostało w przeważającej części przeznaczone do rozpowszechnienia na obszarze Królestwa stosuje się w odpowiednim zakresie uregulowania rozdz. 5, jednak poza regulacjami dotyczącymi uprawnień właściciela pisma.
Wydawanie na obszarze Królestwa pisma periodycznego drukowanego poza Królestwem nie wymaga pozwolenia. Jeżeli jednak takie pozwolenie zostało wydane, do pisma stosuje się uregul
owania zawarte w ust. 1.1. Treść znowelizowana, ostatnio, ustawą nr 1470 z 1991 r.
§ 41
Przepisy niniejszego Aktu o odpowiedzialności za materiał drukowany - w przypadku materiału drukowanego poza Królestwem - stosuje się do osób, które dopuściły materiał do rozpowszechniania na obszarze Królestwa, a jeżeli nie można ustalić miejsca ich pobytu, bądź miejsce ich zamieszkania nie znajduje się w Królestwie, do osób, które wedle postanowień rozdz. 6 uznane mogą być za osoby rozpowszechniające pismo.
1. Tre
ść znowelizowana, ostatnio, ustawą nr 1470 z 1991 r.§ 51
Obowiązek zachowania dla kontroli egzemplarza materiału wydrukowanego poza Królestwem oraz obowiązek przekazania egzemplarza takiego materiału do biblioteki lub archiwum zostanie uregulowany postanowieniami odrębnej ustawy.
1. Treść znowelizowana ustawą nr 1470 z 1991 r.
§ 61
Postanowienia § 1 ust 3 i 4 rozdz. 1 dotyczące dostarczania i zdobywania danych oraz wiadomości celem ich opublikowania w materiale drukowanym, stosuje się odpowiednio do dostarczania wiadomości pismom drukowanym za granicą oraz do zdobywania takich danych i wiadomości, o ile:
1. dostarczanie lub zdobywanie wiadomości nie jest przestępstwem przeciw bezpieczeństwu Królestwa;
2. dostarczanie wiadomości nie stanowi ich przekazania lub udostępniania przewidzianego w rozdz. 7 § 3 ust. 1 pkt 2;
3. dostarczanie danych nie jest umyślnym naruszeniem obowiązku zachowania tajemnicy.
Ust. 1 znajduje zastosowanie również do przypadków, w których materiał drukowany nie został wydany w Szwecji niezależnie od tego czy został on wydrukowany w kraju czy za granicą. Do tych przypadków odnoszą się też zasady dostarczania wiadomości w celu ich upowszechniania, które w podobnych sytuacjach znajdują zastosowanie przy tworzeniu pisma periodycznego
w odniesieniu do autorów czy innych twórców.Jeżeli dostarczanie lub zdobywanie wiadomości w powyższych okolicznościach jest zagrożone karą, stosuje się odpowiednie przepisy karne. Sprawy dotyczące odpowiedzialności karnej i cywilnej za czyny wyżej wymienione rozpatrywane są w trybie przewidzianym dla spraw o wolność druku, o ile nie ma do nich odpowiedniego zastosowania rozdz. 2 § 1 ust. 2 pkt 3. W odniesieniu do prawa do anonimowości stosuje się przepisy rozdz. 3; postanowienia rozdz. 3 § 3 stosuje się
także do innych przestępstw przeciw bezpieczeństwu Królestwa niż tam wymienione.1. Treść znowelizowana ustawą nr 1470 z 1991 r.