Rozdział 8

O ODSZKODOWANIU

§ 11

Nie zasądza się odszkodowania ze względu na treść programu radiowego lub technicznych nośników przekazu, chyba że materiał mieści w sobie przestępstwo przeciw wolności wypowiedzi.

Ustawa określi sprawę odszkodowania w związku z przestępstwami określonymi w §§ 2-3 rozdz. 5.

1. Treść znowelizowana ustawą nr 1439 z 1998 r.

§ 21

Osoba, na której ciąży odpowiedzialność karna zgodnie z przepisami rozdz. 6, ponosi również odpowiedzialność odszkodowawczą. Odszkodowania można dochodzić także od osoby, która prowadzi daną stację nadawczą lub też od osoby, która wytworzyła film lub techniczny nośnik przekazu.

W przypadku określonym w § 8 rozdz. 1 odpowiedzialność odszkodowawczą w związku z przestępstwem przeciw wolności wypowiedzi ponosi podmiot, który odpowiada za nadanie przekazu. Odszkodowania można również dochodzić od osoby zarządzającej programem.

1. Treść znowelizowana, ostatnio, ustawą nr 1439 z 1998 r.

§ 31

Jeżeli osoba ponosząca odpowiedzialność karną nie posiada znanego miejsca stałego pobytu w kraju w czasie popełnienia przestępstwa bądź też gdy nie można jej odnaleźć w trakcie postępowania, co powoduje przeniesienie odpowiedzialności karnej na kogo innego stosownie do postanowienia § 2 ust. 3 rozdz. 6, odszkodowania można nadal dochodzić także od tej osoby w zakresie dopuszczonym przez ustawę.

1. Treść znowelizowana ustawą nr 1439 z 1998 r.

§ 41

Postanowienia § 7 rozdz. 6 niniejszego Aktu powinny być stosowane również w odniesieniu do odszkodowania w związku z przestępstwem przeciw wolności wypowiedzi popełnionym w programie radiowym i poprzez techniczne nośniki przekazu. W niektórych kwestiach dotyczących odszkodowania stosuje się również postanowienia §§ 3-5 rozdz. 11 Aktu o Wolności Druku odnoszące się do roszczeń w takich sprawach.

1. Treść znowelizowana ustawą nr 1439 z 1998 r.